








U nedjelju 21. lipnja 2026. godine, na svetoj misi navečer na hrvatskom jeziku u Hrvatskoj crkvi sv. Jeronima koju je predvodio don Ivo Markić, svećenik Dubrovačke biskupije i član Zavoda sv. Jeronima, pjevao je gitarist i kantautor Josip Čenić. Nakon svete mise, on je u crkvi otpjevao i nekoliko pjesama kao kratki prigodni koncert. Program su organizirali Papinski hrvatski zavod sv. Jeronima i Hrvatska matica iseljenika Dubrovnik.
Dva dana prije, u petak 19. lipnja, u rimskoj galeriji “Il Collezionista” Hrvatska matica iseljenika Dubrovnik otvorila je izložbu pod nazivom “Grad, míri i nebeski nemiri”.

